24/09/2020

Eesti eduloo Fiteki emaettevõte Unifiedpost Group on noteeriti Brüsseli börsil

Fitek lisab oma logole ja kommunikatsiooni Unifiedpost Groupi nime. Unifiedpost Group omandas Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas tegutseva juhtiva finantstehnoloogia ettevõtte Fitek 2019. aastal.

Unifiedpost Groupi aktsiatega alustati Brüsseli Euronext börsil kauplemist 22. septembril, pärast suunatud pakkumist investoritele. Juba esimesel kauplemispäeval tõusis aktsia hind IPO hinnaga võrreldes 19%.

Emissiooni käigus kogus Unifiedpost 175 miljonit eurot, millega tugevdab oma finantsseisundit,  panustab tootearendusse ja laieneb uutele turgudele.

Uus investeering ettevõttesse võimaldab turule tuua uusi tehnoloogiaid ja pakkuda klientidele kogu Euroopas uusi finantstehnoloogilisi teenuseid. Fitekil ja Unifiedpost Groupil on hea võimalus ära kasutada ettevõtete, sealhulgas väikese ja keskmise suurusega ettevõtete kiiret digipööret. Seda soodustavad seadusandlikud muudatused e-arvete, identiteedi ja maksete valdkonnas, nagu maksete direktiiv PSD2 ja e-arvete üha laienev kasutuselevõtt erinevate riikide avalikes sektorites. Aastatel 2017–2019 kasvas Unifiedpost Groupi käive peaaegu kolmekordseks, kokku 69 miljoni euroni. 2019. aastal töötles Unifiedpost Group üle 350 miljoni dokumendi aastas, pakkudes teenuseid 400 000-le väikesele ja keskmisele ettevõttele ning 250-le suurettevõttele.

Börsile minek on meie loos uus põnev peatükk, ütleb Andrus Kaarelson, Fiteki tegevdirektor Eestis. Eestis loodud ettevõte on jõudnud tasemele, mis võimaldab olla osa börsiettevõttest Euroopa ühel peamisel väärtpaberibörsil Euronext.

Unifiedpost Group’i tegevjuht Hans Leybaert: Kogutud kapital aitab meil veelgi kiiremini arendada oma klientide jaoks uusi teenuseid ja tehnoloogiaid ning laiendada oma tegevust Euroopas juhtiva finantstehnoloogia ettevõttena.”

Fitek Grupp on finantstehnoloogia ettevõte, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Tšehhis, Serbias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Belgia ettevõttele Unifiedpost kuuluv Fitek Grupp annab tööd 280 inimesele ja 2019. aasta käive oli 21,5 miljonit eurot. 

Unifiedpost Group tahab saada juhtivaks pilvepõhiseks platvormiks väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete äriteenuste jaoks, mis põhinevad dokumentidel, identiteedil ja maksetel. Unifieldpost haldab ja arendab 100% pilvepõhist platvormi haldus- ja finantsteenuste jaoks, mis loob reaalajas sidemed Unifiedposti klientide, nende tarnijate, klientide ja teiste finantsväärtusahela osapoolte vahel. Unifieldpost Groupi mission on ühest kohast pakkuda lahendusi, millega saab muuta haldus-ja finantsprotsessid klientide jaoks lihtsamaks ja nutikamaks. Alates asutamisest 2001. aastal on ettevõte märkimisväärselt kasvanud, laienedes 15 riiki üle kogu Euroopa. 2019. aastal töödeldi üle 350 miljoni dokumendi, jõudes üle 400 000 väikese ja keskmise ettevõtteni ning 250 suurema ettevõtteni, kus töötab üle 500 inimese.

 

Faktid ja arvud Unifiedpost Groupi kohta

  • Asutatud 2001. aastal
  • Enam kui 750 töötajat kogu Euroopas, kellest üle 100 tegeleb teadus- ja arendustegevusega. 
  • Mitmekesine kliendiportfell on paljudes majandusharudes (pangandus, liising, kommunaalteenused, meedia, telekommunikatsioon, reisimine, sotsiaalkindlustusteenuste pakkujad, avalikud organisatsioonid jne), alates suurtest rahvusvahelistest ettevõtetest kuni väike- ja keskmiste ettevõteteni
  • Belgia riigipank tunnistab tütarettevõtet Unifiedpost Payments makseasutusena 
  • Ettevõte on sertifitseeritud Swifti partner
  • Rahvusvaheliste ühinemiste ja ülevõtmiste kogemused

 

Fotol(vasakult): Andrus Kaarelson, Fiteki tegevjuht ja Fitek Grupi juhatuse liikmed Mait Sooaru, Kaur Lohk

Lisateave:

Andrus Kaarelson, Fitek AS tegevjuht

andrus.kaarelson@fitek.com 

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Gruppi, võitis riigihanke ja sai riigiasutuste ostuarvete vastuvõtu partneriks järgmiseks viieks aastaks. Riik kasutab arvete vastuvõtuks FitekIN lahendust.

Lisateave

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Group’i, võitis riigihanke ja saadab iga kuu Eesti Energia klientidele üle poole miljoni müügiarve, millest 90% on elektroonilises formaadis.

Lisateave

Fitek sai Kaugtöö Tegija märgise. See näitab, et panustame töötajate rahulolu suurendamisse, lubades paindlikku töökorraldust ja kaugtööd.

Lisateave