04.02.2019

Fitek ja UnifiedPost ühendavad jõud. Luuakse üks Euroopa suuremaid finantstehnoloogia ettevõtteid.

Baltikumis ja Euroopas tegutseva Fiteki ja Beneluxis tegutseva UnifiedPosti liitumisel kujuneb üks Euroopa suurimaid finantstehnoloogia ettevõtteid.

Fitek Grupp teatab, et ühendab jõud UnifiedPostiga, Euroopa ühe juhtiva finantstehnoloogia ettevõttega. Tehing allkirjastati 29. märtsil 2019.

 

Fitek Grupi juht Mait Sooaru: „Koondades kahe ettevõtte jõud, rajame Euroopas mõjuka finantstehnoloogia ettevõtte. Ühinemine on väga tähtis klientidele, sest meie e-arvelduse ja makseteenuste portfell laieneb oluliselt.” 

Kahe ettevõtte teenuste portfell on sarnane, tegeletakse finantsprotsesside automatiseerimisega. Jätkuv digitaliseerimine Euroopas lubab UnifiedPostile ja Fitekile soliidset tulevikuvaadet, suunab nende klientide automatiseerimisprotsesse ja loob uusi ärivõimalusi Euroopas ning väljaspool seda.

UnifiedPost’i tegevjuht Hans Leybaert: „Meie eesmärk on rahvusvaheliselt kasvada ja tugevdada veelgi oma liidripositsiooni finantstehnoloogia valdkonnas.  Mõlema äriühingu ühinedes ei suurenda me mitte üksnes oma jalajälge Euroopas, vaid kaasame täiendavaid, sektori jaoks vajaliku teadmistepagasiga inimesi. Käimasolev laienemine toetab UnifiedPost’i kasvustrateegiat.”

Tehing näeb ette, et Fiteki senisele strateegilisele investorile, erakapitali fondile BaltCap kuulunud aktsiad omandab UnifiedPost Group SA. Fiteki vähemusaktsionäride Mait Sooaru ja Kaur Lohki osalus säilib ja nad jätkavad grupi juhtidena. Ettevõte jätkab tegutsemist oma klientidele tuttavate kaubamärkide all: Fitek Baltikumis, Balkanil, Kesk- ja Ida-Euroopas ning UnifiedPost Beneluxi riikides, seniseid kaubamärke kasutades.

„Meie investeering Fitekisse on olnud väga edukas,” kinnitas  BaltCapi partner Kristjan Kalda. „Plaanisime pikaajalist investeeringut ja kuigi väljumine toimub varem, on see suurepärane võimalus mitte ainult aktsionäridele, vaid ka Fiteki ja UnifiedPost’i klientidele ja töötajatele.

Fitek Grupp on asutatud 1996. aastal. Peamised teenused on e-arveldus, finantsprotsesside automatiseerimine, ostuarvete menetlemine. Ettevõtte töötleb üle 150 miljoni dokumendi aastas. Turud, kus tegutsetakse, on Põhjamaad, Baltikum ja Kesk-Euroopa riigid. Esindused asuvad Eestis, Lätis, Leedus, Ühendkuningriigis,  Slovakkias, Serbias, Bosnia ja Hertsegoviinas. Fitek Grupi 2018. aasta käive oli üle 20 miljoni euro, ettevõte annab tööd 260 inimesele.

UnifiedPost Group SA on asutatud aastal 2000. Ettevõte tegeleb elektroonilise identifitseerimise, dokumentide tsentraalse halduse ja arhiveerimisega, tarkvararakenduste ja äppidega ning maksete kinnitamise lahendustega. Ettevõte töötleb üle 200 miljoni dokumendi aastas. Turud, kus tegutsetakse, on seni Belgia, Holland, Luksemburg ja Kreeka, samades riikides asuvad ka ettevõtte esindused. UnifiedPosti käive oli 2018. aastal üle 40 miljoni euro, ettevõte annab tööd rohkem kui 350 inimesele.

Fotol Fitek Grupi juhid Mait Sooaru ja Kaur Lohk.

Kontaktinfo

Mait Sooaru, Fitek Grupi tegevjuht

Fitek Grupp

Tartu mnt. 43, 10128 Tallinn

Mob.: +372 501 9533

mait.sooaru@fitek.com

www.fitek.com

 

Laurent Marcelis, UnifiedPost Group SA finantsjuht

laurent.marcelis@unifiedpost.com

Tel: +32 2 634 06 28

www.unifiedpost.com

 

Filip Tack, UnifiedPost Group SA äriteenuste asepresident

filip.tack@unifiedpost.com

Tel: +32 9 395 10 63

www.unifiedpost.com

Balti ning Euroopa riikides finantstehnoloogia ja e-arvete lahendusi pakkuva Fitek Grupi 2018. aasta käive oli 21,5 miljonit eurot. Aasta varem oli grupi käive 13,5 miljonit. Käibe 60% kasvu taga on ostuarvete menetluse FitekIN kasv, müügiarvete mahu kasv Balti riikides ja laienemine Balkani riikidesse.

Lisateave

Viis aastat tagasi jõustunud Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu direktiivist nr 2014/55/EL tulenevalt peavad avaliku sektori hankijad võtma vastu ja töötlema e-arveid. Alates 1. juulist saavad ettevõtted ja organisatsioonid, kes riigile kaupu müüvad või teenuseid osutavad, oma tasu riigilt kätte vaid siis, kui esitavad masintöödeldava ehk XML-formaadis e-arve.

Lisateave

Finantstehnoloogiaettevõtte Fitek müügijuhiks sai Andreas Metsoja. Tema töö on aidata ettevõtetel leida sobiv e-arvelduse lahendus, mis parendaks oluliselt selle ettevõtte protsesse.

Lisateave