02/04/2019

Fitek ja UnifiedPost ühendavad jõud. Luuakse üks Euroopa suuremaid finantstehnoloogia ettevõtteid.

Baltikumis ja Euroopas tegutseva Fiteki ja Beneluxis tegutseva UnifiedPosti liitumisel kujuneb üks Euroopa suurimaid finantstehnoloogia ettevõtteid.

Fitek Grupp teatab, et ühendab jõud UnifiedPostiga, Euroopa ühe juhtiva finantstehnoloogia ettevõttega. Tehing allkirjastati 29. märtsil 2019.

 

Fitek Grupi juht Mait Sooaru: „Koondades kahe ettevõtte jõud, rajame Euroopas mõjuka finantstehnoloogia ettevõtte. Ühinemine on väga tähtis klientidele, sest meie e-arvelduse ja makseteenuste portfell laieneb oluliselt.” 

Kahe ettevõtte teenuste portfell on sarnane, tegeletakse finantsprotsesside automatiseerimisega. Jätkuv digitaliseerimine Euroopas lubab UnifiedPostile ja Fitekile soliidset tulevikuvaadet, suunab nende klientide automatiseerimisprotsesse ja loob uusi ärivõimalusi Euroopas ning väljaspool seda.

UnifiedPost’i tegevjuht Hans Leybaert: „Meie eesmärk on rahvusvaheliselt kasvada ja tugevdada veelgi oma liidripositsiooni finantstehnoloogia valdkonnas.  Mõlema äriühingu ühinedes ei suurenda me mitte üksnes oma jalajälge Euroopas, vaid kaasame täiendavaid, sektori jaoks vajaliku teadmistepagasiga inimesi. Käimasolev laienemine toetab UnifiedPost’i kasvustrateegiat.”

Tehing näeb ette, et Fiteki senisele strateegilisele investorile, erakapitali fondile BaltCap kuulunud aktsiad omandab UnifiedPost Group SA. Fiteki vähemusaktsionäride Mait Sooaru ja Kaur Lohki osalus säilib ja nad jätkavad grupi juhtidena. Ettevõte jätkab tegutsemist oma klientidele tuttavate kaubamärkide all: Fitek Baltikumis, Balkanil, Kesk- ja Ida-Euroopas ning UnifiedPost Beneluxi riikides, seniseid kaubamärke kasutades.

„Meie investeering Fitekisse on olnud väga edukas,” kinnitas  BaltCapi partner Kristjan Kalda. „Plaanisime pikaajalist investeeringut ja kuigi väljumine toimub varem, on see suurepärane võimalus mitte ainult aktsionäridele, vaid ka Fiteki ja UnifiedPost’i klientidele ja töötajatele.

Fitek Grupp on asutatud 1996. aastal. Peamised teenused on e-arveldus, finantsprotsesside automatiseerimine, ostuarvete menetlemine. Ettevõtte töötleb üle 150 miljoni dokumendi aastas. Turud, kus tegutsetakse, on Põhjamaad, Baltikum ja Kesk-Euroopa riigid. Esindused asuvad Eestis, Lätis, Leedus, Ühendkuningriigis,  Slovakkias, Serbias, Bosnia ja Hertsegoviinas. Fitek Grupi 2018. aasta käive oli üle 20 miljoni euro, ettevõte annab tööd 260 inimesele.

UnifiedPost Group SA on asutatud aastal 2000. Ettevõte tegeleb elektroonilise identifitseerimise, dokumentide tsentraalse halduse ja arhiveerimisega, tarkvararakenduste ja äppidega ning maksete kinnitamise lahendustega. Ettevõte töötleb üle 200 miljoni dokumendi aastas. Turud, kus tegutsetakse, on seni Belgia, Holland, Luksemburg ja Kreeka, samades riikides asuvad ka ettevõtte esindused. UnifiedPosti käive oli 2018. aastal üle 40 miljoni euro, ettevõte annab tööd rohkem kui 350 inimesele.

Fotol Fitek Grupi juhid Mait Sooaru ja Kaur Lohk.

Kontaktinfo

Mait Sooaru, Fitek Grupi tegevjuht

Fitek Grupp

Tartu mnt. 43, 10128 Tallinn

Mob.: +372 501 9533

mait.sooaru@fitek.com

www.fitek.com

 

Laurent Marcelis, UnifiedPost Group SA finantsjuht

laurent.marcelis@unifiedpost.com

Tel: +32 2 634 06 28

www.unifiedpost.com

 

Filip Tack, UnifiedPost Group SA äriteenuste asepresident

filip.tack@unifiedpost.com

Tel: +32 9 395 10 63

www.unifiedpost.com

Fitek käivitab üleeuroopalise e-arvete portaali InvoiceGate.com, kus Euroopa väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted saavad e-arveid lihtsalt ja mugavalt saata ning vastu võtta. Eestis hakkas 2019. aasta juunis tööle täielikult uuendatud arved.ee, mis lubab e-arveid tasuta saata.

Lisateave

Nagu iga uue asja puhul on ka e-arvete osas raamatupidajatel ja ettevõtte juhtidel rida küsimusi, millest olulisem on tõenäoliselt see, et mida me e-arvetele üleminnes võidame? Nii e-arve saatmisel kui ka vastuvõtmisel on paber- ja pdf-arvega võrreldes mitmeid eeliseid, näiteks automaatne e-arvete arhiiv ja arvete liikumise läbipaistvus, tutvustas Äripäeva e-arveldamise seminaril „Hinda aega” finantstehnoloogiafirma Fitek ärijuht, e-arvetele ülemineku protsessi üks entusiaste Andres Lilleste.

Lisateave

Baltimaade ja Euroopa juhtiv e-arvete lahendusi pakkuv finantstehnoloogia ettevõte Fitek Group osaleb Euroopa suurimal fintech-üritusel Money20/20 Europe, mis toimub 3.–5. juunil 2019 Amsterdamis. Money20/20 on kohtumispaik, kus saavad kokku makse-, fintech- ja finantsteenuseid pakkuvad ettevõtted, et luua koos finantsteenuste sektori tulevikku.

Lisateave