09/04/2020

Fitek laiendas koostööpartnerite võrku Rootsi

Fiteki e-arvete vahendamise võimaluste hulka lisandus e-arvete saatmine Rootsi ning Põhjamaadesse ja sealt vastu võtmine läbi uue koostööpartneri InExchange.

InExchange’i näol on tegemist Rootsi ühe suurima e-arve operaatoriga, mille kaudu saab e-arveid edastada suurele hulgale Rootsi ettevõtetele ja avaliku sektori asutustele.

Merilin Massakas, Fiteki tootejuht kinnitab, et koostöö toimub mõlemal suunal ja see tähendab, et Eesti ettevõtetel avaneb võimalus võtta e-arveid vastu ka Rootsi koostööpartneritelt.

 

Andreas Metsoja, Fiteki müügijuht: “Oleme Fitekis võtnud eesmärgiks teha meie ettevõtjatel e-arveldamine ekspordipartneritega võimalikult lihtsaks. Rootsi on Eesti ekspordiparteritest Soome järel teisel kohal ja eksportivatel firmadel on huvi kaasaegsete kiirete finantstehnoloogia lahenduste vastu.”

InExchange on võtnud eesmärgi võimaldada igal ettevõttel e-arvete saatmist ja vastuvõtmist sõltumata  suurusest või kasutusel olevast arveldusprotsessist. Nad pakuvad teenuseid piltlikult öeldes lillemüüjast kuni maailma suurimate organisatsioonideni. Konsultatsioonifirma Deloitte on nimetanud InExchange’i kõige kiiremini arenevaks Interneti-ettevõtteks Rootsis ja kõige kiiremini kasvavaks e-arvete firmaks Euroopas.

Endiselt saab Rootsi saata e-arveid ka läbi Fiteki PEPPOL-lahenduse. PEPPOL (Pan-European Public Procurement On-Line) on elektrooniliste dokumentide vahetamise keskkond, mille üks funktsioone on toetada ja hõlbustada üle-Euroopalist e-arveldust.

Kui teie äritegevus on seotud Rootsi partneritega, siis võtke julgelt ühendust ja leiame teile sobiva võimaluse.

Lisainfo: Andreas Metsoja, Fiteki müügijuht

andreas.metsoja@fitek.com, tel. 58 119 404

Fitek sai Kaugtöö Tegija märgise. See näitab, et panustame töötajate rahulolu suurendamisse, lubades paindlikku töökorraldust ja kaugtööd.

Lisateave

1. juulil täitus aasta Eesti riigile vaid e-arvete saatmist. Riik on olnud teerajaja kaasaegsetele arvelduslahendustele üleminekul Eestis ja aastaga on riigiasutused koostööpartneritelt vastu võtnud 370 000 e-arvet. Finantstehnoloogia firma Fitek, riigiasutuste e-arvete operaator hindab, et avaliku sektori vastu võetavate e-arvete osakaal kasvas enam kui kolm korda ja ulatub 98%ni.

Lisateave

Käesolev kevad pakkus kogu maailmale uudse väljakutse – kiire kohanemise kaugtööle. Ettevõtted ja asutused, kes ei ole veel asunud digitaliseerimisele või on alles digitaliseerimist alustamas, pidid leidma kiire võimaluse kohanemiseks. Seda meeldivam oli tõdeda, et mõiste „e-arve“ on Eestis oluliselt paremini tuntud ja arusaadavam kui näiteks Kesk-Euroopas.

Lisateave