12/11/2020

Fiteki selle sügise kolm võitu

Fiteki selle sügise tegevust ilmestavad kolm võitu ning ettevõttest on saamas Eesti finantstehnoloogia alal juhtiv tegija. Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson räägib lähemalt.

See sügis algas meile hästi. Et kõigest heast rääkida, pean alustama võidetud riigihankest. Nüüd oleme järgmised viis aastat Eesti Vabariigi ametiasutuste ostuarvete vastuvõtmise partner ning meie poolt välja arendatud tarkvara FitekIN klientideks on kõik riigiasutused. Riigihanke viis läbi rahandusministeeriumi haldusalas riigi raamatupidamisega tegelev Riigi Tugiteenuste Keskus. Ühtlasi saadame me välja ka ametiasutuste müügiarveid.

Teine võit on siinse suurima firma, Eesti Energia müügiarvete saatmine. Me saadame iga kuu Eesti Energia klientidele üle poole miljoni müügiarve, millest 90 protsenti on elektroonilises formaadis. Seni saatsime igakuiselt Eestis 1,5 miljonit arvet ning uus leping lisab juurde üle poole miljoni arve. Koostöös Eesti Energiaga võtame eesmärgiks kiirendada e-arvetele üleminekut Eestis laiemalt.

Kolmanda võidu saavutasime Brüsselis. Nimelt on meie emaettevõtte Unifiedpost Grupp aktsiad alates 22. septembrist kaubeldavad Brüsseli börsil Euronext. Aktsiate esmaemissioon oli edukas nii meie emaettevõttele kui ka investoritele.

Mida uut meil veel on? Meie loodud müügiarvete lahendust, mis Eestis on arved.ee nime all, kasutatakse tänaseks 13 riigis. Eestis on arved.ee kasutajaid  15 000. Ostuarvete vastuvõtu lahendusel FitekIN on üle Euroopa ligi 19 000 kasutajat ja alates augustist saab FitekIN kasutada ka äpina.

Kooskõlas Euroopa Liidu panganduse direktiiviga PSD2 tõime turule uudse makseteenuse, mis lubab tasuda otse arvele lisatud maksenupuga.

Me pakume riikidele ja ettevõtetele lahendusi, mis aitavad neil aega kokku hoida. Unifiedpost Grupi ettevõtetes üle Euroopa on ametis enam kui 750 inimest, kellest 90 tegeleb igapäevaselt uute tootearendusega.

Tänan kõiki meie teenuste kasutajaid ja luban, et lähima poole aastaga tuleb uuendusi veel!

16/11/2020

Mis toimub?

Filmivõtted tõid vürtsi igapäevasesse kontoriellu.

Lisateave

Käesolevast sügisest saab arveid kinnitada veel kiiremini, sest ostuarvete lahendus FitekIN on tarkvararakenduse ehk äpina kasutatav ka mobiiltelefonis.

Lisateave

Fitek pakub massarvete saatjatele makseteenust, kus klient maksab e-postiga saadetud arve sellele lisatud maksenupuga. Makseteenust saab kasutada nii e-postiga saadetavate arvete kaaskirjas kui ka saadetavas dokumendis, samuti trükitud arvetel QR-koodiga.

Lisateave