05/02/2020

Fiteki uueks tegevjuhiks sai Andrus Kaarelson

Eesti finantstehnoloogia ettevõtte Fitek AS uueks tegevjuhiks sai Andrus Kaarelson, kes on varem töötanud Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) asedirektorina ning Elisa Eesti AS juhatuse liikmena. RIAs vastutas Andrus Kaarelson riigi kesksete IT platvormide ja e-teenuste strateegia ning arenduste elluviimise eest.

Fitek ASi 9 aastat juhtinud Karl-Eric Schneider asub rahvusvahelisele tööle Fitek Grupi makselahenduste ärijuhina.

Andrus Kaarelson, Fitek AS tegevjuht: “Eesti on olnud eestvedaja avaliku sektori teenuste digitaliseerimisel ning e-arvetele üleminekul. Mul oli viimasel kolmel aastal võimalus anda panus maailmas ainulaadse ja teedrajava Eesti e-riigi arendamisse. Nüüd liitusin Fitek Grupiga, kuna tegu on äärmiselt ambitsioonika ettevõttega, kes on seadnud eesmärgiks viia Eestist pärit finantstehingute automatiseerimise lahendused Euroopa riikidesse. Tahan kindlustada ja hoida Fiteki turuliidri positsiooni digitaalsete arvelahenduste valdkonnas ning kasvatada uut makse- ja finantseerimisteenuste äri Eesti turul. Ning otse loomulikult soovin olla hea juht Fiteki väga asjatundlikule meeskonnale!”

Mait Sooaru, Fitek Grupi juht tunnustab Andrus Kaarelsoni pikaajalist kogemust tehnoloogiaga tihedalt seotud valdkondades. “Andrus on professionaalne, enda võimekust tõestanud juht, kes suudab keeruka tehnoloogiamaailma lihtsaks lahti mõtestada ning aitab meie ambitsioonikaid plaane realiseerida. Fitek Grupi ettevõtted arenevad kiiresti ja me suurendame investeeringuid tootearendusse ning uute turgude hõlvamisse.”

Möödunud aasta suvel läks Eesti avalik sektori üle täielikule e-arveldusele. Andrus Kaarelson ütleb, et sellised muudatused on lähiaastail toimumas ka mujal Euroopas ning Fitek Grupp tahab olla neil turgudel kohal õigel ajal. “Meie laienemisplaane toetab eelmisel aastal jõustunud Euroopa liidu direktiiv, mille kohaselt liikmesriikide avaliku sektori institutsioonid ei saa enam keelduda e-arve vastuvõtmisest.”

Ettevõtet 9 aastat juhtinud Karl-Eric Schneider asub rahvusvahelisele tööle Fitek Grupi makselahenduste ärijuhina. Ta toob välja mõned senised olulised kordaminekud: “Eesti on muutunud märkimisväärselt paberivabamaks. Kui 10 aastat tagasi skaneeriti dokumente, siis täna seda enam ei tehta. Inimeste teadlikkus “päris” e-arvest, mis liigub infosüsteemide vahel ilma paberile trükkimata või PDF kuju võtmata on läinud palju paremaks. Ja meile pole see olnud ainult äriline tulu, vaid rõõm seda tööd teha.”

Andrus Kaarelson on sündinud 24. detsembril 1972 Pärnus. Ta on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis telekommunikatsiooni ja saanud Estonian Business School’ist rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraadi (MBA). Enne Riigi Infosüsteemide Ametit oli Kaarelson telekommunikatsiooniettevõtte Elisa Eesti AS juhatuse liige ja tehnoloogiaüksuse juht ning tegeles strateegia, investeeringute planeerimise, teenuste- ja võrguarendusega.

Lisainfo: Andrus Kaarelson, Fitek AS tegevjuht, andrus.kaarelson@fitek.com

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Gruppi, võitis riigihanke ja sai riigiasutuste ostuarvete vastuvõtu partneriks järgmiseks viieks aastaks. Riik kasutab arvete vastuvõtuks FitekIN lahendust.

Lisateave

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Group’i, võitis riigihanke ja saadab iga kuu Eesti Energia klientidele üle poole miljoni müügiarve, millest 90% on elektroonilises formaadis.

Lisateave

Fitek lisab oma logole ja kommunikatsiooni Unifiedpost Groupi nime. Unifiedpost Group omandas Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas tegutseva juhtiva finantstehnoloogia ettevõtte Fitek 2019. aastal.

Lisateave