09.18.2018

Kertu Roosimägi, Fiteki uus müügiarvete tootejuht

E-müügiarved loovad ettevõttest nutikama kuvandi. Kertu Roosimägi on Fiteki uus müügiarvete tootejuht. Ta jagab soovitusi neile, kes kahtlevad e-müügiarved kasutusele võtta ja toonitab, et e-arveid kasutavad ettevõtted loovad sellega endast nutikama kuvandi.

Mida oled enne teinud?

Enne Fitek AS-ga liitumist olen jõudnud tegeleda raamatupidamisega mitmes erinevas ettevõttes. Nimetatud valdkonnas olen olnud aktiivne 9 aastat. Nende aastate jooksul olen näinud, kuidas raamatupidamise automatiseerimine on arenenud ja kui altid on erinevad ettevõtted muudatustele.

Miks valisid uueks töökohaks Fiteki?

Fitekiga oli mul esimene kokkupuude 2016.aastal, kui hakkasin lähemalt uurima e-arvete toimimise võimalusi oma eelmises ettevõttes. Tänu avaliku sektori survele väljastada neile müügiarveid e-arve formaadis osalesin koolitusel, kus esines Indrek Allas, kes tutvustas seda teemat. Sealt edasi võtsime ühendust Fitek AS-ga, et hakata väljastama avaliku sektori klientidele e-arveid. Nüüdseks soovivad ka paljud erasektori kliendid just e-arveid.

Anna 3 nõuannet klientidele, kes kaaluvad arvete saatmist automatiseerida

  1. Arved jõuavad kiiremini ja kindlamalt arve saajateni – töös raamatupidajana puutusin kokku pidevalt probleemiga, et arved ei jõua klientideni, mille tõttu ei toimu ka arvete õigeaegset laekumist.
  2. E-arvete saatmisel võib kindel olla kliendi kiiremas arve menetlemises, kui peaks esinema arves vigu, saab need kiiremini elimineerida ja eeldada, et klient tasub arve tähtajaks.
  3. Arvete saaja ei pea aega raiskama pdf-või paberarve käsitsi raamatupidamisprogrammi sisestamisele, vaid see on automatiseeritud – andmed liiguvad müüja raamatupidamissüsteemist ostja raamatupidamissüsteemi.

Mida ütled neile, kes kahtlevad müügiarvete automatiseerimist ette võtta?

Lisaks kõigile eelpool mainitud positiivsetele faktoritele, mis kaasnevad e-arvete kasutuselevõtuga, tasub silmas pidada kindlasti keskkonnasõbralikkust, mis kaasneb paberarvetest loobumisega. Samuti ka ettevõtte maine tõstmine klientide silmis. Kliendid, kes kasutavad e-arvete vastuvõtmist, peavad seda väga suureks plussiks oma teenuse- või kaubapakkujate juures, see loob ettevõttest nutikama kuvandi.

Tulevasi kliente julgustaksin sellega, et muutused, mis kaasnevad uuendustega on ebamugavad lühiajalises vaates. E-arvete kasutuselevõtt kindlustab pikemas plaanis sujuvama töö ja annab rohkem aega ettevõttes sisulisemate teemadega tegelemiseks.

Kuidas näed Eesti arenemas e-arvelduse suunas?

Eestis ettevõtted võtavad järjest aktiivsemalt kasutusele e-arvete saatmist ja vastuvõtmist. Enamjaolt ollakse teemaga kursis, väga palju tuntakse selle vastu huvi ja teadlikkus selles osas on võrreldes paari aasta taguse ajaga kasvanud. Avaliku sektori lõplik otsus vastu võtta ainult e-arveid annaks suure hoo sisse erasektorile teemaga aktiivsemalt tegutsemiseks.

Lisainfo: Kertu Roosimägi, Fiteki müügiarvete tootejuht  kertu.roosimagi@fitek.com  tel. 6519 000

Baltikumis ja Euroopas tegutseva Fiteki ja Beneluxis tegutseva UnifiedPosti liitumisel kujuneb üks Euroopa suurimaid finantstehnoloogia ettevõtteid.

Lisateave

Balti ning Euroopa riikides finantstehnoloogia ja e-arvete lahendusi pakkuva Fitek Grupi 2018. aasta käive oli 21,5 miljonit eurot. Aasta varem oli grupi käive 13,5 miljonit. Käibe 60% kasvu taga on ostuarvete menetluse FitekIN kasv, müügiarvete mahu kasv Balti riikides ja laienemine Balkani riikidesse.

Lisateave

Viis aastat tagasi jõustunud Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu direktiivist nr 2014/55/EL tulenevalt peavad avaliku sektori hankijad võtma vastu ja töötlema e-arveid. Alates 1. juulist saavad ettevõtted ja organisatsioonid, kes riigile kaupu müüvad või teenuseid osutavad, oma tasu riigilt kätte vaid siis, kui esitavad masintöödeldava ehk XML-formaadis e-arve.

Lisateave