16/12/2019

Külli Kivioja-Ööpik on Fiteki uus projektijuht

Fiteki uus arvelduse iseteenindusportaalide (SSP) projektijuht on Külli Kivioja-Ööpik. Ta tuli panustama e-arvete kiiresti arenevasse valdkonda.

Külli tegeleb Fitekis e-arvete iseteenindusportaalide ehk arved.ee ja selle välismaa sõsarate arendusprojektide juhtimisega. Fitekisse meelitas teda võimalus panustada kiirelt arenevasse e-arvete valdkonda. Lihtne lahendus peab tema sõnul jääma kasutajasõbralikuks ka edaspidi.

“Suures osas tähendab minu töö hoolitsemist, et meeskond – analüütik, disainer, programmeerijad ja testijad – saaks võimalikult hästi oma tööd teha, et info liiguks ja õiged ülesanded oleksid õigel ajal tehtud. Arved.ee on küll juba üle poole aasta kasutuses, kuid see ei tähenda, et portaal valmis oleks – sinna lisandub pidevalt uusi võimalusi, et e-arvete saatmine veel mugavamaks teha,” räägib ta. Ideede nimekiri on pikk ning häid mõtteid tuleb juurde ka arved.ee kasutajatelt.

Uue projektijuhi hinnangul on tarkvaralahenduste arendamise juures olulised kasutajamugavus ja -sõbralikkus. Kui toote või teenuse kasutamine on ebamugav, ei leidu sellele kasutajaid ning tööd on tehtud asjata.

Külli Kivioja-Ööpik on õppinud avalikkussuhteid ja teabekorraldust Tartu ülikoolis ning ettevõtlust ja projektijuhtimist Pärnu kolledžis. Varasemast on tal seitsme aasta pikkune kogemus erinevate tarkvaraarendusprojektide juhtimises ning enne seda oli ta ametis kommunikatsioonivaldkonnas.

 

Külli Kivioja-Ööpik, SSP projektijuht, Kylli.Kivioja-Oopik@fitek.com

Fitek sai Kaugtöö Tegija märgise. See näitab, et panustame töötajate rahulolu suurendamisse, lubades paindlikku töökorraldust ja kaugtööd.

Lisateave

1. juulil täitus aasta Eesti riigile vaid e-arvete saatmist. Riik on olnud teerajaja kaasaegsetele arvelduslahendustele üleminekul Eestis ja aastaga on riigiasutused koostööpartneritelt vastu võtnud 370 000 e-arvet. Finantstehnoloogia firma Fitek, riigiasutuste e-arvete operaator hindab, et avaliku sektori vastu võetavate e-arvete osakaal kasvas enam kui kolm korda ja ulatub 98%ni.

Lisateave

Käesolev kevad pakkus kogu maailmale uudse väljakutse – kiire kohanemise kaugtööle. Ettevõtted ja asutused, kes ei ole veel asunud digitaliseerimisele või on alles digitaliseerimist alustamas, pidid leidma kiire võimaluse kohanemiseks. Seda meeldivam oli tõdeda, et mõiste „e-arve“ on Eestis oluliselt paremini tuntud ja arusaadavam kui näiteks Kesk-Euroopas.

Lisateave