16/12/2019

Külli Kivioja-Ööpik on Fiteki uus projektijuht

Fiteki uus arvelduse iseteenindusportaalide (SSP) projektijuht on Külli Kivioja-Ööpik. Ta tuli panustama e-arvete kiiresti arenevasse valdkonda.

Külli tegeleb Fitekis e-arvete iseteenindusportaalide ehk arved.ee ja selle välismaa sõsarate arendusprojektide juhtimisega. Fitekisse meelitas teda võimalus panustada kiirelt arenevasse e-arvete valdkonda. Lihtne lahendus peab tema sõnul jääma kasutajasõbralikuks ka edaspidi.

“Suures osas tähendab minu töö hoolitsemist, et meeskond – analüütik, disainer, programmeerijad ja testijad – saaks võimalikult hästi oma tööd teha, et info liiguks ja õiged ülesanded oleksid õigel ajal tehtud. Arved.ee on küll juba üle poole aasta kasutuses, kuid see ei tähenda, et portaal valmis oleks – sinna lisandub pidevalt uusi võimalusi, et e-arvete saatmine veel mugavamaks teha,” räägib ta. Ideede nimekiri on pikk ning häid mõtteid tuleb juurde ka arved.ee kasutajatelt.

Uue projektijuhi hinnangul on tarkvaralahenduste arendamise juures olulised kasutajamugavus ja -sõbralikkus. Kui toote või teenuse kasutamine on ebamugav, ei leidu sellele kasutajaid ning tööd on tehtud asjata.

Külli Kivioja-Ööpik on õppinud avalikkussuhteid ja teabekorraldust Tartu ülikoolis ning ettevõtlust ja projektijuhtimist Pärnu kolledžis. Varasemast on tal seitsme aasta pikkune kogemus erinevate tarkvaraarendusprojektide juhtimises ning enne seda oli ta ametis kommunikatsioonivaldkonnas.

 

Külli Kivioja-Ööpik, SSP projektijuht, Kylli.Kivioja-Oopik@fitek.com

Riigiasutuste valmidus vaid e-arveid vastu võtta kiirendab nende arvete kasutusele võttu laiemalt. Fitek käivitas mais arvete saatmise ja vastuvõtu portaali arved.ee, seda kasutavate ettevõtete arv ületas 10 000 piiri. 6 kuuga on saadetud ligi 50 000 arvet, millest 87% on läinud välja e-arvena.

Lisateave

Finantstehnoloogia firma Fitek tegeleb elektroonse andmevahetuse EDI lahendustega, mis lihtsustavad ettevõtete vahelist kaupade ostu-müüki. Paberdokumentide või e-posti manuste asemel vahetatakse müügidokumente majandustarkvarade vahel ilma andmeid käsitsi sisestamata.

Lisateave

Fiteki poolt on Eesti Raamatupidajate Kogu sügiskonverentsil kogemusi jagamas globaalse inbound äriüksuse juht Indrek Allas, kes räägib nii e-arvete saatmisest kui ka vastuvõtmisest. Juttu tuleb kindlasti ka Arved.ee-st, mis areneb kiiresti ja kasutajaid on oktoobri keskpaigas 8000. 

Lisateave