16/11/2016

Milleks minu ettevõttele e-müügiarved?

E-müügiarve on elektrooniline arve. Seda oskavad lugeda arvutid, tahvelarvutid ja mobiiltelefonid. Et inimesed saaksid ka e-arved vaadata, liiguvad koos e-arvetega arvepildid näiteks pdf või html-kujul. Ainult Pdf-fail arvepildiga ei ole e-müügiarve.

Mis on e-müügiarve?

E-müügiarve on elektrooniline arve. Seda oskavad lugeda arvutid, tahvelarvutid ja mobiiltelefonid. Et inimesed saaksid ka e-arved vaadata, liiguvad koos e-arvetega arvepildid näiteks pdf või html-kujul. Ainult Pdf-fail arvepildiga ei ole e-müügiarve.

Millised on tema eelised paberarve või pdf-i ees?

E-arvete kasutamine tagab, et raamatupidajad ei pea arve andmeid pdf-ilt ümber trükkima ja säästab nende kallist aega. E-arved saab automaatselt liikuma panna müüja raamatupidamissüsteemist ostja raamatupidamissüsteemi. E-arvete kasutamine vabastab ettevõtte arvetega tegelemisest ehk kokkuvõttes säästab ettevõte aega ja raha.

Ka erakliendi elu teevad e-arved mugavamaks. Selle asemel, et pdf-i või paberarve pealt andmeid maksmiseks ümber toksida, saab arved tellida internetipanka ja need seal paari klikiga tasuda või sõlmida püsimakseleping, mis tasub arved kliendi eest automaatselt igal kuul.

Kellele e-müügiarve mõeldud on, millise suurusega ettevõttele?

E-müügiarved on mõeldud saatmiseks kõigile – väikesele, keskmisele ja suurele ettevõttele.

Mis läheb minu ettevõttele paremaks, kui ma lähen e-müügiarvetele üle?

Ettevõte säästab aega ja raha, kuna tänu e-arvetele saab käima tõmmata arvete saatmise automaatprotsessi ja töötajad ei pea enam oma aega arvetega tegelemisele kulutama. Samuti väheneb tõenäosus, et mõni arve ununeb esitamata.

Millised on võimalused saata e-müügiarvet. Samuti vastu võtta, sest “vestlus” ei ole kunagi vaid monoloog?Ettevõttel on operaatori vahendusel võimalik e-müügiarveid saata otse oma raamatupidamistarkvarast. Kellel oma raamatupidamistarkvara puudub, see saab saata e-arveid arved.ee portaalist, kus kuni 5 arve saatmine kuus on tasuta. E-ostuarvete vastuvõtmiseks on Fitekil pakkuda erilahendusi, mis hõlmavad nii digiteerimisteenust koos arvefailide liigutamisega kui ka ainult arvefailide liigutamist. E-ostuarveid saab vastu võtta nii Fiteki arvehaldustarkvarasse kui ka kliendi enda arvehalduse infosüsteemi, samuti saab e-ostuarveid vastu võtta ka otse kliendi finantstarkvarasse. Fitek on lahenduste pakkumisel ja loomisel paindlik.

Kellele ma neid saata saan?

E-müügiarveid saab saata 7 internetipanga (Swedbank, SEB, Danske, Nordea, Krediidipank, LHV ja DNB pank) era- või äriklientidele, samuti 4 arverändluse operaatori (Fitek, Omniva, RIK e-arveldaja ja Telema) äriklientidele. Samuti on võimalik e-arveid saata Soome äriklientide raamatupidamistarkvarasse.

Kellele ma e-müügiarveid saata ei saa? E-arvet ei saa saata eraklientidele, kes pole teinud e-arve avaldust internetipangas, Arved.ee keskkonnas või müügiarvete edastaja klienditeeninduses. E-arvet ei saa saata ärikliendile, kes pole ühegi operaatori ostuarve teenuse klient või kes pole teinud e-arve avaldust internetipangas, Arved.eekeskkonnas või müügiarvete edastaja klienditeeninduses.

Mis neist saab, kellele saata ei saa? Erakliendile soovitame, et ta esitaks internetipangas või Arved.ee-s e-arve vastuvõtmise avalduse. Kui ettevõtte klienditeenindusel on liides operaatoriga, siis saab eraklient e-arve avalduse esitada ka klienditeeninduses. Ärikliendile soovitame, et ta hakkaks mõne operaatori ostuarve teenuse kliendiks või esitaks e-arvete vastuvõtmise avalduse internetipangas, Arved.ee-s või arvete esitaja klienditeeninduses.

Kuidas ma saan teada, et minu e-müügiarve jõudis pärale?

Fitek pakub kõikide arvete edastamise kohta raporteid. Soovi korral saab tellida raporti iga arve saatmise kanali kohta või ebaõnnestunud edastamise kohta.

Kas mõne aasta pärast saadetakse vaid e-müügiarveid?

Kõik vaevalt, kuid tõenäoliselt e-müügiarvete osakaal suureneb, sest ettevõtjad soovivad vähem oma ajalist ja rahalist ressurssi kulutada arvete saatmise peale.

Mida ma pean tegema, et 2017. aastal riigile e-arveid saata? Kui riigiettevõtetele saadetavate arvete maht on suur, tuleb tellida operaatorilt B2B arvete saatmise teenus riigiettevõtetele või kui arvete maht on väike, siis on võimalik kasutada arved.ee portaali arvete saatmise teenust. Igal juhul tasub operaatoriga ühendust võtta ja küsida, milline lahendus on sobivaim.

Mis on Fitekil erilist võrreldes teiste operaatoritega?

Meil on kõige pikem kogemus klientide arvete välja saatmisel ja ostuarvete lahenduste pakkumisel ja väga suured arveldajad on aastaid usaldanud meie teenust. Anname klientidele erinevaid raporteid tehtud tööst. Meie kaudu saab e-arveid Soome saata.

Mis e-müügiarve mulle maksma läheb ehk kas minu kulud kasvavad, kui ma mingit lahendust kasutan?

Fitek pakub optimeeritud teenustasu hindasid vastavalt arvete saatmise mahule ühes kuus. Igal juhul kahanevad kulud säästetud tööjõu, aja ja rahaliste kulude võrra.

16/11/2020

Mis toimub?

Filmivõtted tõid vürtsi igapäevasesse kontoriellu.

Lisateave

Fiteki selle sügise tegevust ilmestavad kolm võitu ning ettevõttest on saamas Eesti finantstehnoloogia alal juhtiv tegija. Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson räägib lähemalt.

Lisateave

Käesolevast sügisest saab arveid kinnitada veel kiiremini, sest ostuarvete lahendus FitekIN on tarkvararakenduse ehk äpina kasutatav ka mobiiltelefonis.

Lisateave