19/06/2020

SEB pank hakkab koostöös Fitekiga pakkuma e-arvete saatmist Eesti VKE klientidele

Euroopa juhtivasse finantstehnoloogiaettevõttesse Unifiedpost Group kuuluv Fitek kavatseb alustada koostööd SEB pangaga, integreerides e-arvete saatmise platvormi SEB äriklientidele. Esialgu võetakse Eestis kasutusele funktsionaalsus.

Alates 2020. aasta juulist saavad SEB ärikliendid saata e-arveid B2C (ettevõttelt kliendile), B2B (ettevõttelt ettevõttele) ja B2G (ettevõttelt riigile) segmentidele. SEB tegutseb veendumusel, et parema maailma loomisel on võtmetähtsusega ettevõtlikkus ja uuendusmeelsed ettevõtted. Seetõttu on SEB tegevused suunatud eesmärgile, mis võimaldab ettevõtetel püüdlusi ja edu saavutada nii headel kui ka halbadel aegadel.

Uus e-arve saatmise platvorm on SEB äriklientidele ligipääsetav SEB Internetipanka kasutades. Lahendus on suunatud VKEde segmendile. Ettevõtted saavad sõlmida lepingu, kasutada e-arvete saatmise portaali, koguda makseid ja arhiiveerida arveid, seda kõik ühes kohas.

Fitek Group tegevjuht Mait Sooaru märkis: „Meil on hea meel, et Fitek valiti partneriks uhiuue SEB e-arvete platvormi viimisel VKEde klientideni. E-arvete saatmisele üleminek on osa reaalajas toimuvast majandusliikumisest, mis muudab ettevõtteid ja hõlbustab äritehinguid ning teabevahetust digitaalses, standardiseeritud ja masinloetavas vormingus. Reaalajas toimuvad majanduslikud lahendused aitavad ettevõtetel säästa nii aega kui ka raha, seda eriti raamatupidamises. E-arvete esitamine on tulevik ja mängib selles muutuses olulist rolli.”

SEB e-arve saatmise platvorm on SEB äriklientidele kättesaadav alates käesolevast suvest.

Ragnar Toomla, SEB Balti Avatud Panganduse üksuse juht: „Läbi partnerluse Fitekiga saame pakkuda oma klientidele senisest laiemat teenuste valikut. Arvehalduse integreerimine SEB internetipanka võimaldab SEB klientidel arvete digitaliseerimisega suurendada ettevõtte efektiivsust ja vähendada riske. Usume, et parimate teenusepakkujate ühendamise kaudu on võimalik pakkuda klientidele selgeid ja lihtsalt kasutatavaid teenuseid. ”

Loe lisaks

 

SEB Pank

SEB Pank 1856. aastal asutatud juhtiv Põhjamaade finantsteenuste grupp. Rootsis ja Baltimaades pakub SEB finantsnõustamist ja laia valikut finantsteenuseid. Taanis, Soomes, Norras ja Saksamaal on SEB tegevus keskendunud täisteenuste pakkumisele äriklientidele ja institutsionaalsetele klientidele.

SEB-l on kogu maailmas 4,4 miljonit äri- ja eraklienti ning 15 000 töötajat.

Fiteki Group ja Unifiedpost Group

Fitek Group tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ja Bosnias ja Hertsegoviinas ning annab tööd 280 inimesele. Fiteki kontsern kuulub Belgia ettevõttele Unifiedpost Group.

Unifiedpost Group on Euroopa juhtiv finantstehnoloogia kontsern, mille käive on 70 miljoni euro ja mis annab tööd enam kui 800 inimesele, kellest üle 90 tegeleb teadus- ja arendustegevusega.

16/11/2020

Mis toimub?

Filmivõtted tõid vürtsi igapäevasesse kontoriellu.

Lisateave

Fiteki selle sügise tegevust ilmestavad kolm võitu ning ettevõttest on saamas Eesti finantstehnoloogia alal juhtiv tegija. Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson räägib lähemalt.

Lisateave

Käesolevast sügisest saab arveid kinnitada veel kiiremini, sest ostuarvete lahendus FitekIN on tarkvararakenduse ehk äpina kasutatav ka mobiiltelefonis.

Lisateave