15/10/2020

Unifiedpost Gruppi kuuluv Fitek sai Eesti riigi arvete vastuvõtu partneriks

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Gruppi, võitis riigihanke ja sai riigiasutuste ostuarvete vastuvõtu partneriks järgmiseks viieks aastaks. Riik kasutab arvete vastuvõtuks FitekIN lahendust.

Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson: “Eesti avalik sektor on olnud maailmas digitaliseerimise teerajaja ja eeskuju teistele riikidele. Samuti on riik näidanud erasektorile selget suunda finantsprotsesside digitaliseerimisel ja paberarvetest loobumisel. Eelmisel aastal võttis Fitek vastu 380 000 riigiasutustele saadetud arvet. Kui arveid sisestataks käsitsi ja üht arvet toksitaks arvutisse ühe minutiga, kuluks selleks vähemalt 6300 tundi. Ajaliselt teeks see kokku 780 tööpäeva ehk üle 2 inimaasta ja selle võrra on riik muutunud selgelt efektiivsemaks.”

Marek Ilves, Riigi Tugiteenuste Keskuse majandustarkvara arenduse osakonna juhataja: “E-arved on oluliselt vähendanud Riigi Tugiteenuste Keskuse raamatupidajate ostuarvete töötlemisele kuluvat aega. Masinloetavus tagab vigadeta arveinfo vahetuse müüja ja ostja vahel, ostuarve protsess on selgem ja kontrollitavam. Soovime võimaldada oma klientidel keskenduda põhitegevusele, pakkudes efektiivseid lahendusi tugiteenuste korraldamisel, seda just läbi protsesside digitaliseerimise ja automatiseerimise.”

Andrus Kaarelsoni kinnitusel on erinevad ekspertuuringud näidanud, et e-arvete automaatne töötlemine võib säästa arvete käsitluskuludest 60–80%. Euroopa Komisjoni e-arvete eksperdirühm on hinnanud, et e-arvete kasutuselevõtt võib säästa kuni 15 eurot arve kohta. E-arvega saab kiiremini maksta, vähendada inimeste vigu ja vältida pettusi, lisaks saab ettevõtja partnerilt raha kiiremini kätte. Euroopas on keskmine maksetähtaeg 30 päeva ümber, mis on selgelt liiga pikk. Kui e-arve muutub kogu Euroopa Liidus valdavaks, võib majanduslik kokkuhoid reaalmajanduse tegevuskavas toodud hinnangute järgi jõuda 2,3 miljardi euroni.

Fitek osutab koostöölepingu järgi Riigi Tugiteenuste Keskusele järgmisi teenuseid: ostuarvete vastuvõtmine, digiteerimine, elektroonilise arvete menetluskeskkonna kasutamine, andmevahetus riigi ühtse majandustarkvaraga SAP, e-ostuarvete arhiveerimine koos menetlusinfo ja raamatupidamisdokumendi numbriga. Fitek jätkab ka riigi müügiarvete saatmist.

Riigi Tugiteenuste Keskus vahendab teenust enda 164 avaliku sektori kliendile, sh 151 riigiasutusele ja 12 riigi sihtasutusele. Teenuse keskne tellimine riigiasutustele on võimaldanud riigil saada oluliselt soodsamat hinda, võrreldes sellega, kui kõik asutused peaksid teenuse ise hankima.

 

Fitek

Fitek tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas. Ettevõtte annab tööd 280 inimesele. Fiteki omanik on Belgia finantstehnoloogia ettevõte Unifiedpost.

Unifiedpost Group

Unifiedpost Group tahab saada juhtivaks pilvepõhiseks platvormiks väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete äriteenuste jaoks, mis põhinevad dokumentidel, identiteedil ja maksetel.

Unifiedpost haldab ja arendab 100% pilvepõhist platvormi haldus- ja finantsteenuste jaoks. See platvorm võimaldab reaalajas ühendust Unifiedposti klientide, nende tarnijate, klientide ja teiste finantsväärtusahela osapoolte vahel.

Unifiedpost Group’i missioon on ühest kohast pakkuda lahendusi, millega saab  haldus- ja finantsprotsessid klientide jaoks lihtsaks ja nutikaks teha.

Alates asutamisest 2001. aastal on Unifiedpost Group märkimisväärselt kasvanud, laienedes kontoritesse 15 riigis üle kogu Euroopa. 2019. aastal töödeldi üle 350 miljoni dokumendi, täna jõutakse oma platvormil üle 400 000 väike- ja keskmise ettevõtteni ning 250 suurettevõtteni.

Märkimisväärsed faktid ja arvud Unifiedpost Group’i kohta:

  • Asutatud 2001. aastal.
  • 2019. aasta pro forma käive 69 miljonit eurot.
  • Enam kui 750 töötajat kogu Euroopas, kellest 100+ tegeleb teadus- ja arendustegevusega.
  • Enam kui 350 miljonit töödeldud dokumenti 2019. aastal.
  • Kliendid paljudes majandusharudes (pangandus, liising, kommunaalteenused, meedia, telekommunikatsioon, reisimine, sotsiaalkindlustusteenuste pakkujad, avalikud organisatsioonid jne), suurtest rahvusvahelistest ettevõtetest väike- ja keskmiste ettevõteteni.
  • Belgia riigipank tunnistab makseasutusena tütarettevõtet Unifiedpost Payments.
  • sertifitseeritud Swifti partner.
  • Ettevõttel on rahvusvaheline ühinemiste ja ülevõtmiste (M&A) kogemused
  • Noteeritud Euronext Brüsseli börsil, sümbol: UPG

Hoiatus tulevaste avalduste kohta: siin sisalduvad avaldused võivad sisaldada prognoose, tulevikuootusi, arvamusi ja muid tulevikku suunatud avaldusi Unifiedpost Groupi eeldatava edasise tegevuse kohta turgudel, kus ettevõte tegutseb. Sellised tulevikku suunatud avaldused põhinevad juhtkonna praegustel teadmistel ja eeldustel tulevaste sündmuste kohta. Need sisaldavad loomulikult teadaolevaid ja tundmatuid riske, ebakindlust ja muid tegureid, mis avalduste esitamise ajal tunduvad õigustatud, kuid võivad osutuda ebatäpseteks. Tegelikud tulemused, tulemuslikkus või sündmused võivad oluliselt erineda sellistest tulevikku suunatud avaldustes väljendatud või kaudsetest tulemustest, tulemuslikkusest või sündmustest. Välja arvatud juhul, kui kehtivad õigusaktid seda nõuavad, ei võta Unifiedpost Group mingit kohustust uuendada, selgitada ega täiendada tulevikukeskseid avaldusi selles pressiteates uue teabe, tulevaste sündmuste või muude elementide valguses ning ei vastuta sellel arvel. Lugejat teavitatakse, et ta ülemäära ei loodaks tulevikku suunatud avaldustele.

Lisainfo

Andrus Kaarelson, Fitek AS tegevjuht, andrus.kaarelson@fitek.com

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Group’i, võitis riigihanke ja saadab iga kuu Eesti Energia klientidele üle poole miljoni müügiarve, millest 90% on elektroonilises formaadis.

Lisateave

Fitek lisab oma logole ja kommunikatsiooni Unifiedpost Groupi nime. Unifiedpost Group omandas Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas tegutseva juhtiva finantstehnoloogia ettevõtte Fitek 2019. aastal.

Lisateave

Fitek sai Kaugtöö Tegija märgise. See näitab, et panustame töötajate rahulolu suurendamisse, lubades paindlikku töökorraldust ja kaugtööd.

Lisateave