12/11/2020

Fitek pakub makseteenust massarve saatjatele

Fitek pakub massarvete saatjatele makseteenust, kus klient maksab e-postiga saadetud arve sellele lisatud maksenupuga. Makseteenust saab kasutada nii e-postiga saadetavate arvete kaaskirjas kui ka saadetavas dokumendis, samuti trükitud arvetel QR-koodiga.

Makseteenus on arvete saatmise lisateenus. Arvetele lisatakse maksevõimalus maksenupuna (tehnilises mõistes makselingiga) ja arve saaja saab pankade seast valida oma kodupanga ning tasuda arve turvaliselt.

Arve saatja saab jälgida arve elutsüklit. Kas arve on avatud, tasutud, kas maksetähtpäev on saabumas või hoopiski möödunud. Iga arve jaoks genereeritakse unikaalne makselink, mida saab kasutada erinevates keskkondades ja lisada meeldetuletustele. Näiteks iseteenindusportaalis, meeldetuletuseks saadetud SMSis või e-kirjas jne.

Fiteki makseteenuste juht Karl-Eric Schneider: „Kliendi kasutajakogemus ja soovitusindeks on iga teenusepakkuja ning kaupmehe olulised suunajad. Me peame vastama küsimusele, kuidas saaks klient maksta ostetud teenuse eest võimalikult sujuvalt, et kogu teekond jätaks hea tunde ning kutsuks tagasi ostma? Ja kõige parem oleks, kui klient soovitaks teenusepakkujat teistelegi.”

Karl-Eric Schneideri sõnul sarnaneb teenus väliselt pangalingiga. „Kasutajakogemus jääb pangalingiga võrreldes samaks. Muutus on arve saatja poolel: piisab ühest lepingust, tasu on fikseeritud tehingu kohta, raha laekub kogusummas pangakontole ja lisaks saab infot arve ning makse oleku kohta,” lisab ta.

Natuke ka taustainfotOpen Banking ehk avatud pangandus on Euroopa Liidu initsiatiiv makseteenuste turu avamiseks, mis kohustab pankasid kliendi nõusolekul avama kolmandatele osapooltele ligipääsu kliendi kontoinfole selleks, et algatada ülekandeid. PSD2 (Payment Service Directive 2) on täiendatud makseteenuste direktiiv, mille eesmärk on arendada elektrooniliste maksete turgu ning luua turvaliste ja tõhusate maksete jaoks paremaid tingimusi.

 

Lisainfot teenuse kohta jagab Andreas Metsoja

e-post: andreas.metsoja@fitek.com

telefon 5811 9404

16/11/2020

Mis toimub?

Filmivõtted tõid vürtsi igapäevasesse kontoriellu.

Lisateave

Fiteki selle sügise tegevust ilmestavad kolm võitu ning ettevõttest on saamas Eesti finantstehnoloogia alal juhtiv tegija. Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson räägib lähemalt.

Lisateave

Käesolevast sügisest saab arveid kinnitada veel kiiremini, sest ostuarvete lahendus FitekIN on tarkvararakenduse ehk äpina kasutatav ka mobiiltelefonis.

Lisateave