05/09/2019

Kahe kuuga 4500 arved.ee kasutajat

Kui juunis käivitus uus arvete saatmise ja vastuvõtu portaal arved.ee, ei osatud nii suurt kasutajate huvi ette näha. Kahe kuuga liitus 4500 ettevõtet. Fiteki nägemus on, et e-arvet peab olema sama lihtne saata kui e-maili.

Uue arved.ee arendamisel oli meil selge eesmärk luua lihtne vahend, millega iga inimene saab hakkama e-arve koostamisel. Müügiarve saatja ei pea seejuures muretsema, mis kujul arve ostjale läheb. Sisestad kliendi nime, kauba või teenuse ning paned arve teele. Uus lahendus on suunatud eeskätt väike- ja keskettevõtetele. Arveid saab saata kõikidele Eesti operaatoritele, PEPPOLi üleeuropalisse võrgustikku, Verkkolasku kaudu Soome.

Kuidas meil on läinud esimestel kuudel? Kasutajaliides on saanud kiita. Alguses tulid mõned märkused teenuse sisulise poole kohta, aga need said kiire lahenduse. Tehnilisi probleeme pole olnud ja esimene suurem arveldus juulis oli väga edukas, teele pandi ligi 4000 e-arvet.

Veel on positiivne, et hakkas tulema tagasisidet üle kogu Euroopa. Oli juhuste kokku langemine, et arendasime lahendust paralleelselt riigi kavatsusega hakata vastu võtma vaid e-arveid. Riigi märgukiri e-arvete vastu võtmisest tekitas positiivse fooni kogu Euroopas. Meiega võtavad pidevalt ühendust välismaised operaatorid, kelle kliendid tahavad saata arveid Eesti riigile.

Fiteki suund arved.ee arendamisel on, et hoiame kasutajaliidese väga lihtsa. Kõik teenused, mis on täna tasuta, jäävadki tasuta. Tulemas on otseliidestuse võimalus majandustarkvaradega, andmefaili üles laadimine käsitsi “lohistamisega”. Uue platvormi arendamisel tagatakse klientidele uute võimaluste kasutamine. Silma hoitakse peal avaneval maksete turul (OpenBanking ja PSD2).

Meie peaeesmärk on testida kooskõlas CEFiga (Connecting Europe Facility) tehtud lepinguga arvete saatmise portaali mudelit Eestis, et seejärel suunduda Euroopasse tootega InvoiceGate.com

Arved.ee kasutamine on lihtne

  • Mine iseteenindusse, autendi end ja alusta. E-arve koostamiseks jälgi juhiseid. Lepingut pole vaja. Kui tahad alustad, kui tahad lõpetad.
  • Määra arve saaja. Sisesta arve saaja nimi ja registrikood, et arved.ee saaks pakkuda kliendi Äriregistri järgse aadressi ja e-arve eelistuse.
  • Kui asud e-arvet saatma, siis peale kliendi andmete sisestamist ütleb arved.ee teile, kas klient on e-arvete kasutaja ning kuhu ta soovib oma e-arvet saada. Meie soovitus on mitte muuta edastusviisi e-postiks.

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Gruppi, võitis riigihanke ja sai riigiasutuste ostuarvete vastuvõtu partneriks järgmiseks viieks aastaks. Riik kasutab arvete vastuvõtuks FitekIN lahendust.

Lisateave

Finantstehnoloogia ettevõte Fitek, mis kuulub Unifiedpost Group’i, võitis riigihanke ja saadab iga kuu Eesti Energia klientidele üle poole miljoni müügiarve, millest 90% on elektroonilises formaadis.

Lisateave

Fitek lisab oma logole ja kommunikatsiooni Unifiedpost Groupi nime. Unifiedpost Group omandas Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnia ja Hertsegoviinas tegutseva juhtiva finantstehnoloogia ettevõtte Fitek 2019. aastal.

Lisateave