05/09/2019

Kahe kuuga 4500 arved.ee kasutajat

Kui juunis käivitus uus arvete saatmise ja vastuvõtu portaal arved.ee, ei osatud nii suurt kasutajate huvi ette näha. Kahe kuuga liitus 4500 ettevõtet. Fiteki nägemus on, et e-arvet peab olema sama lihtne saata kui e-maili.

Uue arved.ee arendamisel oli meil selge eesmärk luua lihtne vahend, millega iga inimene saab hakkama e-arve koostamisel. Müügiarve saatja ei pea seejuures muretsema, mis kujul arve ostjale läheb. Sisestad kliendi nime, kauba või teenuse ning paned arve teele. Uus lahendus on suunatud eeskätt väike- ja keskettevõtetele. Arveid saab saata kõikidele Eesti operaatoritele, PEPPOLi üleeuropalisse võrgustikku, Verkkolasku kaudu Soome.

Kuidas meil on läinud esimestel kuudel? Kasutajaliides on saanud kiita. Alguses tulid mõned märkused teenuse sisulise poole kohta, aga need said kiire lahenduse. Tehnilisi probleeme pole olnud ja esimene suurem arveldus juulis oli väga edukas, teele pandi ligi 4000 e-arvet.

Veel on positiivne, et hakkas tulema tagasisidet üle kogu Euroopa. Oli juhuste kokku langemine, et arendasime lahendust paralleelselt riigi kavatsusega hakata vastu võtma vaid e-arveid. Riigi märgukiri e-arvete vastu võtmisest tekitas positiivse fooni kogu Euroopas. Meiega võtavad pidevalt ühendust välismaised operaatorid, kelle kliendid tahavad saata arveid Eesti riigile.

Fiteki suund arved.ee arendamisel on, et hoiame kasutajaliidese väga lihtsa. Kõik teenused, mis on täna tasuta, jäävadki tasuta. Tulemas on otseliidestuse võimalus majandustarkvaradega, andmefaili üles laadimine käsitsi “lohistamisega”. Uue platvormi arendamisel tagatakse klientidele uute võimaluste kasutamine. Silma hoitakse peal avaneval maksete turul (OpenBanking ja PSD2).

Meie peaeesmärk on testida kooskõlas CEFiga (Connecting Europe Facility) tehtud lepinguga arvete saatmise portaali mudelit Eestis, et seejärel suunduda Euroopasse tootega InvoiceGate.com

Arved.ee kasutamine on lihtne

  • Mine iseteenindusse, autendi end ja alusta. E-arve koostamiseks jälgi juhiseid. Lepingut pole vaja. Kui tahad alustad, kui tahad lõpetad.
  • Määra arve saaja. Sisesta arve saaja nimi ja registrikood, et arved.ee saaks pakkuda kliendi Äriregistri järgse aadressi ja e-arve eelistuse.
  • Kui asud e-arvet saatma, siis peale kliendi andmete sisestamist ütleb arved.ee teile, kas klient on e-arvete kasutaja ning kuhu ta soovib oma e-arvet saada. Meie soovitus on mitte muuta edastusviisi e-postiks.

Fitek sai Kaugtöö Tegija märgise. See näitab, et panustame töötajate rahulolu suurendamisse, lubades paindlikku töökorraldust ja kaugtööd.

Lisateave

1. juulil täitus aasta Eesti riigile vaid e-arvete saatmist. Riik on olnud teerajaja kaasaegsetele arvelduslahendustele üleminekul Eestis ja aastaga on riigiasutused koostööpartneritelt vastu võtnud 370 000 e-arvet. Finantstehnoloogia firma Fitek, riigiasutuste e-arvete operaator hindab, et avaliku sektori vastu võetavate e-arvete osakaal kasvas enam kui kolm korda ja ulatub 98%ni.

Lisateave

Käesolev kevad pakkus kogu maailmale uudse väljakutse – kiire kohanemise kaugtööle. Ettevõtted ja asutused, kes ei ole veel asunud digitaliseerimisele või on alles digitaliseerimist alustamas, pidid leidma kiire võimaluse kohanemiseks. Seda meeldivam oli tõdeda, et mõiste „e-arve“ on Eestis oluliselt paremini tuntud ja arusaadavam kui näiteks Kesk-Euroopas.

Lisateave