12/11/2020

Uuring: 77protsenti finantsjuhtidest kasutab ostuarvete haldamise lahendust

Suve lõpus Pärnu Finantskonverentsil korraldatud küsitlusest selgus, et ligi 77 protsenti vastanutest kasutab mõnda ostuarvete haldamise lahendust. Fiteki arvates on see väga hea tulemus ja FitekINi parendamist jätkatakse.

 

Pärnu Finantskonverentsil oli Fiteki boksis palju sagimist, sest tutvustasime FitekIN äppi ja palusime finantsjuhtidel, keda oli konverentsil ligi 250, vastata meie küsimustikule. 65 vastanu vahel loosisime välja Endla teatri külastuse koos ööbimisega Villa Wessetis ja vastamist ergutasid Öun Drinksi limonaadid.

Mis selgus?

Kõigepealt – küsimusele, kas müügiarvete saatmine riigile läks keerukamaks peale möödunud aastast e-arvete kohustust, vastas eitavalt 81 protsenti. Fiteki arvates on see väga hea tulemus ja näitab, et e-arveldamine on riigi kehtestatud nõudega muutunud ettevõtetele normiks.

 

Teiseks tundsime huvi, kui suur osa kasutab ostuarvete haldamise lahendust. Tulemusest oli eespool juttu, ligi 77 protsenti kasutab. Ülejäänud 23 protsenti on seega ostuarvete lahenduste pakkujate mängumaa.

Veel huvitas meid, kas kasutatakse ostutellimusi ostude kooskõlastamiseks. Jaatavalt vastas 46 protsenti ja eitavalt 54. See situatsioon pani meid mõtlema, mis suunas liikuda.

 

Küsimusele, kas arveid tahetakse tasuda otse menetluskeskkonnast, läksid vastused pooleks, ehk 48 protsenti leidis sellise maksevõimaluse olevat vajaliku.

 

Täname kõiki vastanuid ja tõdeme väikese nostalgiaga, et selleaastane Finantskonverents oli tänu suve lõpu ilusatele ilmadele Pärnus eriti meeldejääv.

 

16/11/2020

Mis toimub?

Filmivõtted tõid vürtsi igapäevasesse kontoriellu.

Lisateave

Fiteki selle sügise tegevust ilmestavad kolm võitu ning ettevõttest on saamas Eesti finantstehnoloogia alal juhtiv tegija. Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson räägib lähemalt.

Lisateave

Käesolevast sügisest saab arveid kinnitada veel kiiremini, sest ostuarvete lahendus FitekIN on tarkvararakenduse ehk äpina kasutatav ka mobiiltelefonis.

Lisateave